Yeni E-posta Hesabı Açma

Bu yazı size yeni POP e-posta hesaplarını nasıl yaratacağınızı öğretecektir. Yeni hesaplar alan adınızı taşır. Bu yazı cPanel'e giriş yapmış olduğunuzu varsayar. Eğer cPanel'e giriş yapma konusunda sıkıntı yaşıyorsanız, önce lütfen "cPanel'e Nasıl Giriş Yapılır?" isimli yazıyı okuyun.

cPanel'de Posta kısmını bulun ve e-posta Hesapları isimli simgeye tıklayın. Bu ana E-posta Hesapları sayfasını açacaktır. Scroll down your main cPanel page to the section called Mail, and click on the icon that says Email Accounts. This will open the main Email Accounts page.

Eğer hesabınızda halihazırda e-posta adresleriniz varsa aşağıya doğru indiğinizde bu hesapları göreceksiniz. Eğer yoksa hesap yaratma kısmının aşağısı boş olacaktır. Şimdi yeni bir hesap yaratacağız.

İlk kutuya, yani e-posta'ya yeni adresinizin @ simgesinden önceki kısmını gireceksiniz. Eğer aynı hesapta birden fazla alan adını yönetiyorsanız @ simgesinin sağ tarafından hesabı açmak istediğiniz alan adını seçebilirsiniz.

Doğru alan adı için e-posta hesabı açıyor olduğunuzdan eminseniz e-posta kutusuna istediğiniz ismi girin. Bu sizin isminiz, bir çalışanınızın ismi veya başka bir isim olabilir (ör. ahmet, mehmet, info, bilgi, siparis vs.) Dikkat etmeniz gereken bir konu yaratacağınız e-posta adresinin Türkçe'ye özel karakter veya diğer özel karakterleri içermiyor olmasıdır. Örneğin bu alanda siparis isimli bir posta adresi yaratabilirsiniz, ancak sipariş isimli bir posta adresi yaratamazsınız. İsim boşluk içermemelidir ancak tire (-), alt tire (_) veya nokta (.) simgelerini içerebilir. İsmi girdikten sonra alttaki iki alana bu hesapla kullanmak istediğiniz şifrenizi girin. Güçlü bir şifre kullanmanız, kötü amaçlı kişi veya yazılımlardan korunmanın açısından çok önemlidir.

Mailbox Quota kısmından e-posta hesabınıza ne kadar disk alanı tahsis edileceğini seçebilirsiniz. Posta kutunuzu belli sürelerde temizlemeyi veya mesajlarınızı Outlook, Windows Mail vb bir e-posta programına indirirerek sunucudan silmeyi ihmal ederseniz posta kutunuzun dolabileceğini ve posta kutusu doluyken size mesaj atan kişilerin mesajlarının adresinize ulaştırılamayacağını lütfen unutmayın. Kotayı belirledikten sonra "Create Account" düğmesine bastığınızda yeni e-posta adresiniz kullanıma hazır olur.

Birden fazla adres yaratmak istiyorsanız, teker teker aynı işlemleri uygulayarak Hosting hesabınızın müsade ettiği sayıda e-posta adresini yaratabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz yine buradan açmış olduğunuz hesapların şifrelerini değiştirebilir, kotalarını ayarlayabilir, Webmail ile tarayıcınız üzerinden e-postalarınızı kontrol edebilir, Outlook, Outlook Express, Thunderbird gibi posta istemcilerini ayarlayabilir, istediğiniz hesabı silebilirsiniz.

İşiniz bittiğinde tepedeki Home simgesine tıklayarak cPanel ana sayfasına dönebilirsiniz.

Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

 Bu dökümanı yazdır

Powered by WHMCompleteSolution